Tayland Masaj Salonları – Ömür Boyu Hatırlanacak Bir Deneyim

Tayland masaj salonları, geleneksel Tayland masajı sunanlar ve beylere özel masaj sunanlar olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Birincisinden bahsetmeyeceğim. Bu konuda yeteri kadar kaynak mevcut zaten. Kaldı ki bu tür masajlar için Tayland’a gitmenize gerek bile yok. Türkiye’de hemen her 5 yıldızlı otelde bu tür masaj hizmetleri mevcut. Ben daha fazla ikinci grubu ele almak istiyorum. Henüz yaşamamış olanlar için tarif etmesi zor ama deneyeceğim  :)

Beylere Özel Tayland Masaj Salonları

Vücud MasajıBeylere özel masaj salonlarında alışılagelmiş masaj hizmetleri yerine bambaşka bir masaj hizmeti sunulmaktadır: Vücut Masajı. Tabii ki burada da amaç rahatlamak, fakat daha farklı ve daha hoş biçimde. Vücut masajı (body massage), masözün size elleri yerine tüm vücudu ile uyguladığı bir masaj biçmidir. Açıklayayım: Masözünüz vücudunuzu tepeden tırnağa köpürttükten sonra sizi (hani şu havuzlarda gördüğünüz) bir şişme yatağa yatırır. Daha sonra kendi vücudunu köpürtür ve üzerinize uzanır. Daha sonra masözünüz sizin üzerinizde ileri geri hareket ederek, ve vücudunun her noktasını kullanarak sizin vücudunuza masaj uygular. Sanırım bu yeterince açıktır:) Şimdi tüm prosedürü ayrıntılarıyla anlatayım:

Tayland Masaj Salonları Adım Adım Açıklama

Annie's Masaj SalonuMasaj salonuna girdiğinizde masa veya koltuklardan oluşan bar kısmına alınırsınız. Bar kısmının hemen yanında kocaman bir camın arkasında masözlerin iki veya üç sıra halinda oturdukları anfi benzeri bir kısım vardır. Masözler koca camın ardında oldukları için, bir akvaryumda oturuyorlarmış görüntüsü verirler. Bu sebeple onların bulunduğu yere akvaryum (fishbowl) denir. Her masözün yakasında büyükçe bir rakam yer almaktadır. Masözler kimi salonlarda bikini ile otururlar, kimilerinde ise elbise ile.

Önce bir garson gelir ve içecek siparişinizi alır. İçeceğiniz geldikten sonra hem içeceğinizi yudumlar hem de bir masöz seçmeye çalışırsınız. Bir süre sonra bir görevli (mamasan veya papasan) yanınıza yaklaşır ve seçiminizde yardımcı olmaya çalışır. Bu görevliler tüm masözleri çok iyi tanırlar ve size istekleriniz doğrultusunda bir masöz (veya iki tane birden) önerirler. İşlerini son derece iyi bildikleri için bu görevlilerle açık açık tüm isteklerinizi belirtebilirsiniz. Utanma ve sıkılmanın burada hiç yeri ve gereği yok. Örneğin iki masöz birden seçmek istiyorsanız görevli sizi birbirleriyle uyum içinde olan masözleri önerecektir.

Pattaya Masaj SalonlarıBelli bir (veya iki, üç, dört…) masözü seçtikten sonra kasaya davet edilirsiniz. Ücret 90-120 dakika için ortalama 2000 Baht’tır. Kredi kartı ile ödeme yaparsanız %10 komisyon kesilebilir. Ücreti ödedikten sonra masözünüz sizi odanıza götürür. Odaların bir tarafında büyükçe bir küvet ve şişme yatak, diğer tarafında ise büyükçe bir yatak yer alır. Bahsetmeden geçemeyeceğim, her tarafta aynalar vardır, tavanda yatağın üzerinde bile.

İçeri girdikten sonra masözünüz küveti doldurmaya başlar. Bu arada dilerseniz içki siparişi verebilirsiniz. Karşılıklı içkilerinizi içtikten ve biraz (çat pat) sohbet ettikten sonra masaj başlar:

Masözünüz önce sizi soyar, ve sonra kendi soyunur. Daha sonra küvete geçersiniz ve masözünüz sizi tepeden tırnağa yıkar (gerçekten tepeden tırnağa). Yıkanma bitince asıl eğlence başlıyor: Masözünüz şişme yatağı köpük ile kapladıktan sonra sizin vücudunuzu köpürtür ve yatağa uzanmanızı ister. Daha sonra kendi vücudunu da köpürttükten sonra üzerinize uzanır ve ileri geri hareket etmeye başlar. Böyle bir şeyi ilk sefer deneyimleyenler için bu müthiş bir andır. Masaj vücut ile uygulandığı için “Vücut Masajı” adını almıştır. Şişme yatağın üzerinde geçireceğiniz zaman size bağlıdır. Dilerseniz hiç kalkmazsınız, dilerseniz yan taraftaki büyük yatağa geçersiniz. Size kalmış. Gerisini açıklamaya gerek yok :)

Tayland Masaj SalonlarıSürenizin bittiğini genellikle odadaki telefonun çalmasından anlarsınız. Çıkmadan önce masözünüz hem sizi hemde kendini tekrar yıkar. Tayland masaj salonları ‘nda masöze bahşiş vermek gelenektir. Genellikle 300 Baht bahşiş için yeterlidir, fakat masözünüzün yeteneklerindenfazlasıyla memnun kaldıysanız 500 Baht ‘ta verebilirsiniz. Buna çok sevinecektir. Siz birlikte odadan çıkarken içeri temizlikçi kadın girecek (ona da biraz bahşiş bırakabilirsiniz) ve odayı bir sonraki müşteri için hazır hale getirecektir. Masözünüz “akvaryuma” geri dönecek ve siz mekanı yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle terk edeceksiniz.

Tayland Masaj Salonları : Öneriler

Phuket Masaj SalonlarıEğer Pattaya’da iseniz 2. ve 3. sokakların kesiştiği (neredeyse Big C alışveriş merkezinin karşısında Pattaya’nın en büyük ve en iyi 3 masaj salonunu bulacaksınız. Bunların isimleri, Sabei Land, Sabei Room ve Sabei Dee’dir.

Eğer Bangkok’ta iseniz şehrin neredeyse her köşesinde masaj salonu bulacaksınız. Tavsiye edebileceğim Salonlar Cupidy, Annie’s ve Caesar’s.

Son olarak: Tayland masaj salonları ‘na asla taksi ile gitmeyin. Taksiciler belli komisyonlar almaktadırlar, ve bu doğrudan masaj salonundaki faturanıza eklenir.

 

Tayland Masaj Salonları Fotoğraflar

 


Henüz yorum eklenmemiş.