Bangkok Gece Hayatı

Bangkok’u bir sefer ziyaret eden bir daha asla oradan kopamaz. Bangkok’ta yıllarca tur rehberliği yaptıktan sonra aynısı benim de başıma geldi. Hala senede en az bir sefer Tayland’a gider, ve ziyaretimin büyük kısmını Bangkok’ta geçiririm. Bangkok gece hayatı ile meşhur bir şehirdir. Bangkok gece hayatı (beyler için) 5 ayrı bölgede kümelenmiştir. İlk üçü, özellikle Gogo barlarının, bira barlarının ve gece kulüplerinin bulunduğu Soi Cowboy, Nana Plaza ve Patpong’dur. Dördüncüsü aroma masajlarının bulunduğu bölge, beşincisi ise vücut masajlarının yoğunlukta olduğu bölgedir.

Bangkok Gece Hayatı ‘nın Başlangıç Noktası: Patpong

Bangkok Gece HayatıPatpong Bangkok gece hayatı ‘nın en eski ve en popüler bölgesidir. Yüzlerce bar ve gece kulübü yanısıra bir çok markanın çakmasını bulabileceğiniz gece alışveriş mekanları ilede meşhurdur. Patpong, aynı zamanda sıradışı şovları ile nam salmıştır: Barlarda veya gece kulüplerinde bayanlar çeşitli cisimleri vücutlarının çeşitli bölgeleri ile fırlatabiliyor, bükebiliyor ve hatta kırabiliyor. Bangkok gece hayatı ‘na akmak isteyenlere tavsiyem ilk önce bu bölgeyi ziyaret etmeleridir.

Bangkok Gece Hayatı ‘nın İkinci Durağı: Nana Plaza

Bangkok Gogo Barİkinci bölgemiz dünyaca meşhur Nana Plaza‘dır. 4 katlı U şeklinde büyük bir yapı ve ortasında büyükçe bir avlu’dan oluşan Nana Plaza, Bangkok gece hayatı müdavimlerinin en uğrak yerlerinden biridir. Bina bir çok gece kulübü, striptiz kulübü, bira barları ve gogo barlarına ev sahipliği yapmaktadır. Burada barlarda çalışan,  veya Freelancer olarak tabir edilen bağımsız çalışan bayanlar, ziyaretçilerle kısa veya uzun süreli beraberlik için birbirleriyle yarışmaktadır. Ufak bir ipucu: Nana oteli park yerinin bulunduğu sokağın tam karşısında sabahın ilk ışıklarına kadar Freelancer’ler bekleşmektedir.

Bangkok Gece Hayatı ‘nın Üçüncü Durağı: Soi Cowboy

Bangkok Soi CowboyGece kulüpleri ve barların bulunduğu son bölge ise Soi Cowboy’dur. Soi Cowboy, her ne kadar ilk iki bölgeye oranla çok daha küçük ise de, bu eksikliğini eğlenceye ağırlık vererek kapatmış, ve Bangkok gece hayatı ‘nın önemli bir bölgesi olmayı başarmıştır. Tıpkı Nana ve Patpong’da olduğu gibi, burada karşılaşacağınız turistler, “kültür turistleri” nden ziyade kendilerine eşlik edecek bayan arkadaş (lar) arayan erkek turistlerdir. Bir çok bar “Happy Hours” denen belirli saatler arasında içkileri normal satış fiyatının altına indirerek daha fazla müşteri çekme gayretindedir.

Son Olarak Aroma Ve Köpük Masajı Sunulan Bölgeler

Annies Masaj SalonuAroma masaj salonları yoğun olarak Phrom Phong bölgesinde bulunmaktadır. En mesşhuru Annies Massage salonudur. Masaj odalarında orta boy yataklar ve bolca aynalar bulabilirsiniz. Masaj sonunda dilerseniz, ve ekstra ücret öderseniz masözünüz ile birlikte olabilirsiniz. Bu salonların bir özelliği de hizmetlerini otel odanızda da sunabilmeleridir. Oteliniz ziyaretçi konusunda esnek olsun yeter. Bu tür otelleri “oteller” bölümümüzde bulabilirsiniz.

Köpük masajı veya “vücut masajı” sunan masaj salonları ise yoğun olarak Ratchadapisek Road bölgesinde bulunurlar. Kısaca açıklamak gerekirse, vücut masajı sunan salonlar Las Vegas kumharaneleri gibi şatafatlı bir görünüme sahiptirler. İçeri girdiğinizde “Fishbowl” diye tabir edilen koca bir camın arkasında bir çok bayan oturur. Seçeceğiniz bayan ile masaj odasına çıkarsınız. Odada bir şişme yatak ve küvet bulunur. Vücut masajı kısaca söyle olur: Müşteri ve masöz soyunur. Masöz müşteriyi şişme yatağa yatırır ve bütün vücudunu köpükle kaplar. Daha sonra kendi vücudunu da köpükle kaplar ve müşterisinin üzerine uzanarak ile geri hareket etmek suretiyle masaj uygular :) Devamı tıpkı aroma masajında olduğu gibidir.

Son olarak: Tayland dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Bangkok ve diğer şehirlerde turiste karşı işlenen suçlar son derece azdır. Salak ingilizler gibi kibirli, aşşağılayıcı ve saygısız davranmadığınız sürece başınıza kesinlikle bir şey gelmeyecektir.

Bangkok Gece Hayatı Foto Galeri

 

 


Henüz yorum eklenmemiş.